Wizja i misja

Myśli przewodnie  naszej  pracy  wychowawczo - dydaktycznej.

"Gdy chce się trafić do umysłu kogoś, trzeba przemawiać językiem jego zainteresowań."

Z. Trzaskowski

„Musimy dostrzec cuda ukryte w dziecku i pomagać mu je rozwijać."

Maria Montessori

Drodzy  Rodzice !!!

Podejmujemy  działania  wspierające  twórczą  postawę  dzieci  w  różnych  dziedzinach  aktywności, rozwijając  ich  wiarę  we  własne możliwości.  Zmierzamy  do  rozwijania  w  dzieciach  wrażliwości  na piękno  sztuki,  wprowadzamy  je w  świat wartości  jakimi  są:  dobro,  piękno,  prawda,  miłość.

Nauczyciele  prowadzą  pracę  dydaktyczną  ukierunkowaną  na  odkrywanie  zdolności  i  rozwijanie umiejętności  artystycznych                 i  intelektualnych  dzieci,  dbając  o  to  aby  przezwyciężały  one  lęki,  uprzedzenia,  brak  wiary  we  własne  możliwości.

Pragniemy  aby dzieci  były  szczęśliwe  i  bezpieczne, a  przedszkole  funkcjonowało  zgodnie  z  ich  potrzebami                                i Państwa  oczekiwaniami.

DZIECI   SĄ  DLA   NAS   NAJWAŻNIEJSZE !

Kochamy "nasze dzieci"  takimi jakimi są i nie szczędzimy wysiłku, aby każdemu stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości.  Każde dziecko traktujemy  indywidualnie i podmiotowo.

Nasze przedszkole

• gwarantuje wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom,
  • zapewnia atmosferę ciepła i zrozumienia,
  • sprawia, że każde dziecko czuje się kochane, akceptowane i szczęśliwe,
  • przygotowuje do wyrażania emocji, do przeżywania sukcesów i do radzenia sobie z porażkami
  • oferuje ciekawy program edukacyjny wspomagający i ukierunkowujący rozwój dzieci,
  • zapewnia zajęcia dodatkowe,pomoc w objęciu dziecka opieką specjalistów,
  • gwarantuje kompetentnych, życzliwych nauczycieli – specjalistów pracujących nowatorskimi metodami,
  • gwarantuje doskonałe przygotowanie do nauki w szkole,
  • współpracuje z rodzicami i uwzględnia ich oczekiwania,
  • współdziała ze szkołami, placówkami kulturyi społecznością lokalną.

Dzięki temu nasze przedszkole opuszczają dzieci które:

• umieją  uczyć  się, bawić  i  czerpać  z  tego  radość
  • znają  własne możliwości, podejmują  zadania  na  ich miarę
  • są  bardzo  dobrze  przygotowane  do  podjęcia  nauki  w szkole
  • potrafią  poznawać  przyrodę  w  kontaktach bezpośrednich, kochać  ją, dbać  o  nią  i  szanować
  • są  świadomymi  odbiorcami  sztuki
  • są  wrażliwe,  otwarte  i  kreatywne
  • nigdy się nie nudzą
  • utrzymują  właściwe  relacje  z  rówieśnikami  i osobami dorosłymi
  • potrafią  dbać  o  swoje  zdrowie  i  bezpieczeństwo
  • znają  swoje  prawa  i  obowiązki.

Misja przedszkola

DZIECI   SĄ  DLA   NAS   NAJWAŻNIEJSZE !

Kochamy  "nasze dzieci"  takimi  jakimi  są  i  nie  szczędzimy  wysiłku,  aby  każdemu  stworzyć  warunki  do  wszechstronnego             rozwoju  na  miarę  jego  indywidualnych  możliwości.

Nasi  absolwenci:

• potrafią  uczyć  się,  bawić  i  czerpać  z  tego  radość
  • nigdy się nie nudzą
  • są  bardzo  dobrze  przygotowani  do  podjęcia  nauki  w szkole
  • znają  własne  możliwości,  podejmują   zadania  na  ich  miarę
  • potrafią  poznawać  przyrodę  w  kontaktach bezpośrednich, kochać  ją, dbać  o  nią    i  szanować
  • utrzymują  właściwe  relacje  z  rówieśnikami  i osobami dorosłymi
  • są  wrażliwe,  otwarte  i  kreatywne
  • potrafią  dbać  o  swoje  zdrowie  i  bezpieczeństwo
  • znają  swoje  prawa  i  obowiązki.

.

Wizja przedszkola

"Musimy dostrzec cuda ukryte w dziecku i pomagać mu je rozwijać”

Maria Montessori

"Gdy chce się trafić do umysłu kogoś, trzeba przemawiać językiem jego zainteresowań"
                                                                                                                                                                                Z. Trzaskowski

To  myśli przewodnie  naszej  pracy  dydaktyczno-wychowawczej.

Drodzy  Rodzice !!!

Wspieramy   twórczą   postawę   dzieci  w  różnych  dziedzinach  ich  aktywności, budujemy   w  ich  wiarę we własne        możliwości.

Zmierzamy  do  rozwijania  w  dzieciach  wrażliwości  na  wszelkie  rodzaje  sztuki.

Wprowadzimy  dzieci  w  świat  wartości  jakimi  są:  dobro,  piękno, prawda,  miłość.

Nauczyciele  prowadzą  pracę  wychowawczo - dydaktyczną  ukierunkowaną  na  odkrywanie  zdolności  i  rozwijanie  umiejętności  artystycznych  i  intelektualnych  dzieci, dbając  o  to  aby  przezwyciężały  one  lęki,  uprzedzenia,  brak  wiary  w  siebie.

Nasz  cel  to  dzieci   szczęśliwe  i  bezpieczne,  przedszkole  funkcjonujące   zgodnie   z   ich  potrzebami  i  Państwa       oczekiwaniami.